W sopockich Tarasach odbędzie się niezwykły koncert „Sylwia Banasik +…” – rezerwujcie miejsca w hostelu

W sopockich Tarasach przy Parku Wodnym 6 września odbędzie się niezwykły koncert „Sylwia Banasik +…”, który stanowić będzie podsumowanie „gdańskiego” etapu kariery artystki. To będzie koncert z plusem, a dokładniej z kilkoma dużymi plusami. 

Pierwszy plus to główna bohaterka koncertu – Sylwia Banasik – aktorka musicalowa, dubbingowa, wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie saksofonu. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej i studentka V roku musicalu na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.  Aktualnie występuje w musicalu „Piloci” w Teatrze Roma oraz jest znana jako jedna z wokalistek Studia Accantus.

Drugim plusem będzie podkreślającym niezwykłość tego wydarzenia będzie repertuar, który usłyszymy na sopockiej scenie. Podczas koncertu zabrzmią m.in. utwory ze znanych musicali i filmów (Wicked, The Greatest Showman, Hamilton, Francesco, Piękna i Bestia, Kolor Purpury), choć nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. 

Trzecim plusem tego koncertu będą goście, którzy pojawią się obok Sylwii na scenie. Na pianinie akompaniować będzie związany z Akademią Muzyczną w Gdańsku Adam Pietrzak, wszechstronny muzyk, błyskotliwy pianista, kompozytor i aranżer. 
Kolejnym ważnym gościem będzie Golden Gate String Quartet. Kwartet ten powstał w 2015 r i od tego czasu występował m.in. z Michałem Bajorem, Anią Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi i Sarsą. Golden Gate Stron Quartet zobaczyć można było podczas „Sopot Hit Festiwal” 2017 i 2018, „The Voice of Poland” , „Dzień dobry TVN” oraz w „Pytanie na śniadanie”. W czerwcu tego roku Sylwia wspólnie z Golden Gate Strong Quartet wyprzedała dwa gdańskie koncerty z utworami z filmów Disneya. 

Ostatnim gościem Sylwii będzie popularny wokalista Kuba Jurzyk – pełen energii wokalista, który dzięki swojej niezwykłej charyzmie i wrażliwości potrafi poruszyć tłumy. Od najmłodszych lat związany jest ze scenami muzycznymi i teatralnymi. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. z Natalią Kukulską, z Dorotą Miśkiewicz oraz wieloma innymi zespołami. Jest jednym z głównych wokalistów tworzących Studio Accantus. Filmy z jego utworami na YouTube oglądają już miliony widzów (utwór Być dla kogoś ma blisko 8 mln odtworzeń).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *